Landscaper

pracownia architektury krajobrazu

akwarela
w drodze do ogrodu

oferta

Projekt ogrodu

Projekt ogrodu tworzymy „ma miarę”. Na miarę możliwości, na miarę sił, ale przede wszystkim na miarę marzeń naszych klientów.

Stawiamy na indywidualny kontakt z klientem, dlatego prace projektowe są równorzędne z planem spotkań i konsultacji. Dzięki temu nasze ogrody są optymalnie dopasowane do Państwa potrzeb, jednocześnie w oparciu o wiedzę z zakresu projektowania, kompozycji, botaniki i ogrodnictwa.

Projekt ogrodu pozwoli na stworzenie oryginalnej wizji ogrodu, który będzie się rozwijał przez lata, by w końcu stać się tym wymarzonym. Nasz zespół projektowy dzięki wiedzy, doświadczeniu i kreatywności, stworzy niepowtarzalną przestrzeń, która będzie cieszyć oko o każdej porze roku. Zaaranżowany przez nas ogród zaoferuje maksimum komfortu i stanie się miejscem relaksu i wypoczynku dla całej rodziny.

Tworzymy projekty ogrodów wraz z zaplanowaniem podjazdów i ścieżek na działkach zaraz po wybudowaniu domu, projektujemy zieleń i przebudowę ogrodu dla już istniejących ogrodów,  jak również projektujemy ogrody w oparciu o przedstawione plany i mapy dopiero projektowanego domu.

Podstawowy projekt ogrodu zawiera część opisową, w której zawieramy informację o funkcjach i kompozycji ogrodu oraz wskazówki do wykonania nasadzeń i prac pielęgnacyjnych w ogrodzie, a także część graficzną, która składa się z:

  • planszy podstawowej (technika czarno-biała) w skali 1:100 zawierającej rozwiązania funkcjonalno-przestrzenne oraz dobór gatunkowy roślin i propozycje materiałów.
  • listy roślin projektowanych z zestawieniem ilościowym
  • szkiców poglądowych ogrodu (wizualizacje)
  • koncepcja oświetlenie ogrodu (opcjonalnie)

W zależności od potrzeb inwestora opracujemy także: rysunki szczegółowe elementów małej architektury, elementów wodnych, projekt wzoru nawierzchni lub tarasu.